Gmina Lubenia - Osiągnięcia zespołów
logo
Data: 2021-06-16
Imieniny: Aliny, Justyny, Benona
strona główna     Kultura    Gminny Ośrodek Kultury    Osiągnięcia zespołów
Osiągnięcia zespołów


Osiągnięcia zespołów Gminnego Ośrodka Kultury w Lubeni - rok 2020

Osiągnięcia zespołów Gminnego Ośrodka Kultury w Lubeni - rok 2019


Osiągnięcia zespołów Gminnego Ośrodka Kultury w Lubeni - rok 2018Doceniając wkład zespołu w podtrzymywanie tradycji i kultury ludowej, Zarząd Województwa Podkarpackiego przyznał „Lubence” nagrodę za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury! Serdecznie gratulujemy!

W konkursie "Starych potraw smak i urok" w Błażowej, panie z Zespołu Śpiewaczego "Lubenianki" zdobyły nagrodę w kategorii "Wypieki i chleby". Uznanie jury zdobył przygotowany na konkurs tort fasolowy.
Gratulujemy!
Panie z Zespołu Śpiewaczego „Lubenianki” wzięły udział w XXX Wojewódzkim Konkursie „Ludowe obrzędy i zwyczaje” w Sędziszowie Młp. z widowiskiem „Obrzędy i zwyczaje wielkanocne”. Najnowsze widowisko opracowane przez zespół zostało po raz pierwszy zaprezentowane na scenie i zdobyło wyróżnienie.
Gratulujemy!


Grupa młodzieżowa Zespołu Pieśni i Tańca "Lubenka" otrzymała wyróżnienie IX Międzywojewódzkim Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tańca Ludowego "Garniec" w Łańcucie.

Gratulujemy!!!


Osiągnięcia Zespołów Gminnego Ośrodka Kultury w Lubeni - rok 2017Ziemniaczane Harce przyniosły naszym zespołom nagrody w Konkursie na najsmaczniejszą potrawę ziemniaczaną.
Jury doceniło walory smakowe i estetyczne przygotowanych potraw i stoisk.Zespół Śpiewaczy "Lubenianki" wyśpiewał wyróżnienie w XXII Wojewódzkim Przeglądzie Wiejskich Zespołów Śpiewaczych
 w Tyczynie.


"Starych potraw smak i urok" to doroczny konkurs organizowany przez GOK w Błażowej. Przygotowane przez Panie z Zespołu Śpiewaczego "Lubenianki" potrawy jarskie zostały nagrodzone przez jury.

Osiągnięcia Zespołów Gminnego Ośrodka Kultury w Lubeni - rok 2016
W międzynarodowych Festiwalu Folklorystycznym "Herceg Novi" w Czarnogórze wzięły udział dwie grupy tancerzy "Lubenki"-  reprezentacyjna i oldboyów.Grupa młodzieżowa ZPiT "Lubenka" zaprezentowała nasz rodzimy folklor podczas Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego w Pradze.


Wyróżnienie dla "Lubenianek" w XXII Wojewódzkim Przeglądzie Wiejskich Zespołów Śpiewaczych - Tyczyn 2017.
Grupa oldboyów ZPiT "Lubenka" zdobyła I miejsce w IX Podkarpackim Jarmarku Ludowym w Chorzelowie.

Serdecznie gratulujemy!!!
 


 

Grupa młodzieżowa Zespołu Pieśni i Tańca "Lubenka" wytańczyła III miejsce wśród 12 zespołów tej grupy wiekowej, w X Wojewódzkim Przeglądzie Tanecznym "Roztańczona Wiosna", który odbył się w dniu 5 czerwca w Głogowie Małopolskim. Jury doceniło piękną prezentację tańców śląskich w wykonaniu młodych tancerzy.

Gratulujemy!!!

 

 

 

 

 

 

Panie z Zespołu Śpiewaczego "Lubenianki" otrzymały wyróżnienie w Przeglądzie Kapel, Śpiewaków, Instrumentalistów Ludowych

"Pogórzańska Nuta"w Dynowie.


Osiągnięcia Zespołów Gminnego Ośrodka Kultury w Lubeni - rok 2015

 Zespół Śpiewaczy „Lubenianki” wyśpiewał I miejsce w kategorii Zespoły Śpiewacze w Przeglądzie Kapel, Śpiewaków, Instrumentalistów ludowych  „Pogórzańska Nuta” w Dynowie  i otrzymał nominację na Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu n/Wisłą .


Zespół Śpiewaczy „Lubenianki” podczas  XXVII Wojewódzkiego Konkursu "Ludowe Obrzędy i Zwyczaje" w Giedlarowej otrzymał II miejsce za widowisko "Lubeńskie tuki".

 

 


Grupa I dziecięca Zespołu Pieśni i Tańca "Lubenka" otrzymała wyróżnienie w XXIX Międzywojewódzkim Przeglądzie Dziecięcych Zespołów Tańca Ludowego "Taneczny Krąg" w Przeworsku. Gratulujemy!

 

 Najmłodsza grupa dziecięca Zespołu Pieśni i Tańca "Lubenka", zajęła II miejsce spośród 11 zespołów biorących udział w Wojewódzkim Przeglądzie Form Tanecznych "Pierwsze Kroki" w Głogowie Młp. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

       

 

 

 


 

 


Grupa Młodzieżowa Zespołu Pieśni i Tańca "Lubenka" otrzymała wyróżnienie w IX Wojewódzkim Przeglądzie Form Tanecznych

"Pierwsze Kroki" w Głogowie Młp.

 

 Osiągnięcia Zespołów Gminnego Ośrodka Kultury w Lubeni - rok 2014

 


W dniu 07.09.2014 w konkursie na najsmaczniejszą potrawę ziemniaczaną podczas dorocznych "Ziemniaczanych Harców" , Panie z Zespołu Śpiewaczego "Lubenianki" zdobyły pierwszą nagrodę. Gratulujemy!

 11 maja br. Grupa Dziecięca I Zespołu Pieśni i Tańca "Lubenka" zajęła II miejsce w VIII Wojewódzkim Przeglądzie Form Tanecznych "Pierwsze Kroki" w Głogowie Małopolskim, w kategorii wiekowej 10-15 lat. Był to debiut młodych tancerzy na konkursowej scenie, gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych!

 

  

 Osiągnięcia Zespołów Gminnego Ośrodka Kultury w Lubeni - rok 2013W dniach 11-13.10.2013 odbył się VIII Ogólnopolski Festiwal Zespołów Artystycznych Wsi Polskiej. Jury pod przewodnictwem Anatola Kocyłowskiego - tancerza, choreografa, scenografa, reżysera, doceniło wysoki poziom artystyczny i przyznało Zespołowi Pieśni i Tańca "Lubenka" I miejsce! Gratulujemy ogromnego sukcesu i życzymy kolejnych.

 W Ziemniaczanych Harcach w Straszydlu w dniu 08.09.2013, Panie z Zespołu Śpiewaczego "Lubenianki",
 zdobyły nagrodę specjalną w kategorii " Zgodność z tradycją regionu". Gratulujemy!  Zespół Śpiewaczy "Lubenianki" w Wojewódzkim Spotkaniu Kapel Ludowych
"Starych potraw smak i urok", otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy Paniom!

 

W dniu 21.04.2013r Zespół Śpiewaczy "Lubenianki" wziął udział w XXV Wojewódzkim Konkursie "LUDOWE OBRZĘDY

I ZWYCZAJE", zorganizowanym pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego. Panie zdobyły Nagrodę Dyrektora Ośrodka Kultury w Giedlarowej za widowisko " Wilijo w Lubyni". Gratulujemy!


  

OSIĄGNIĘCIA ZESPOŁÓW GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W LUBENI - ROK 2012

 


   

W dniu 15.11.2012 r. w Gminny Ośrodku Kultury w Lubeni odbyły się rejonowe eliminacje

do konkursu "Literatura i dzieci - Krajobrazy". W finale konkursu, który odbył się w dniu 04.12.2012

w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie, Naturalny Teatr Wiejski zajął II miejsce w kategorii inscenizacja, a Roksana Solecka została laureatką I miejsca w kategorii recytacja.

 

  
W dniu 30.09.2012 odbyły się uroczystości związne ze 100-leciem poświęcenia kościoła w Giedlarowej.

Zespół Śpiewaczy "Lubenianki" wystąpił z widowiskiem "Lubeńskie tuki".


 

W Błażowej 27.05.2012 podczas Wojewódzkich Spotkań Kapel Ludowych

 " Starych potraw smak i urok ",

 Zespół  Śpiewaczy LUBENIANKI oraz Kapela z Lubeni zdobyły wyróżnienie.

 

 


  20 maja 2012r w Dynowie Zespół Śpiewaczy "Lubenianki" zajął II miejsce

w Przeglądzie Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych " Pogórzańska Nuta".

Gratulujemy!

 

 


 

Pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego,

w dniu 20 maja 2012 w Giedlarowej odbyły się Ogólnopolskie Prezentacje

Tradycyjnych Potraw Wiejskich " Włościańskie Jadło".

Nasze Panie z Zespołu Śpiewaczego "Lubenianki"

zaprezentowały potrawy regionalne.

 

 


 

W dniu 18.04.2012 Zespół Pieśni i Tańca "LUBENKA"

zdobył wyróżnienie w VI Wojewódzkim Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych

 Form Tanecznych "Pierwsze Kroki"w Głogowie Małopolskim.

W przeglądzie tym brał udział również Zespół MAGDANCE.

     

 

 


   W dniu 13.04.2012 Zespół Pieśni i Tańca "Lubenka"

wziął udział w III Wojewódzkim Przeglądzie  Dziecięcych i Młodzieżowych

Zespołów Tańca Ludowego  "Garniec 2012" gdzie wywalczył III miejsce.

W przeglądzie rywalizowało 23 zespoły w 3 kategoriach wiekowych. 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


 


 

Zespół Taneczny MAGDANCE wziął udział w III Ogólnopolskim

 Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych

Jedlicze 2012 w dniu 20 marca 2012 r.

 


 

OSIĄGNIĘCIA ZESPOŁÓW GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W LUBENI - ROK 2011

 

Zespół Śpiewaczy "Lubenianki"

 

W dniu 02.10.2011r. nasze Panie wyśpiewały WYRÓŻNIENIE w kategorii "zespół śpiewaczy" na I Głogowskim Przeglądzie Kapel i Śpiewaków Ludowych - WYKOPKI 2011.

Organizatorem przeglądu był Miejsko Gminny Dom Kultury w Głogowie Małopolskim i Ludowy Klub Jeździecki "Zabajka" w Zabajce.

 

 

 


 

II miejsce w XVI Wojewódzkim Przeglądzie Wiejskich Zespołów Śpiewaczych Tyczyn 2011 - Tyczyn, lipiec 2011

 

W dniu 3 lipca członkinie zespołu "Lubenianki" wzięły udział w XVI Wojewódzkim Przeglądzie Wiejskich Zespołów Śpiewaczych - Tyczyn 2011 organizowanym przez M-GOK w Tyczynie pod patronatem Burmistrza Tyczyna i Starosty Rzeszowskiego. Zespół Śpiewaczy "Lubenianki" w swojej kategorii "wyśpiewał" II miejsce.

  

 

 

Wyróżnienie w konkursie o tytuł "Potrawa roku" podczas imprezy "Starych potraw Smak i Urok" -  Błażowa, czerwiec 2011

 

12 czerwca br. w Błażowej odbyła się impreza pn. "Starych Potraw Smak i Urok", w której wzięły udział panie z zespołu "Lubenianki". Organizatorem tej imprezy był Gminny Ośrodek Kultury w Błażowej.  W konkursie zespół śpiewaczy "Lubenianki" zdobył wyróżnienie.

 

 

Zespół Pieśni i Tańca "Lubenka"

 

Wyróżnienie w XII Ogólnopolskim Spotkaniu Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych i I Lasowiackich Impresjach "Lasowiaczek 2011" - Stalowa Wola, czerwiec 2011r.

 

11 czerwca 2011r. w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli odbyło się XII Ogólnopolskie Spotkanie Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych i I Lasowiackie Impresje. W festiwalu wzięło udział kilkanaście zespołów. W kategorii "Taniec ludowy" dyplom - wyróżnienie za propagowanie rodzimego folkloru otrzymał ZPiT "LUBENKA" z Lubeni.

 

 

 

II nagroda w XXV Międzywojewódzkim Przeglądzie Dziecięcych Zespołów Tańca Ludowego "Taneczny Krąg" - Przemyśl, maj 2011

 

15 maja 2011r. w Centrum Kulturalnym w Przemyślu odbył się jubileuszowy XXV Międzywojewódzki Przegląd Dziecięcych Zespołów Tańca Ludowego "Taneczny Krąg". Podczas tegorocznej edycji swoje umiejętności przedstawiło 13 zespołów z województw: podkarpackiego, małopolskiego     i lubelskiego. Blisko 400 uczestników zaprezentowało się w suitach tanecznych, tańcach narodowych  i zabawach tanecznych, które były oceniane w dwóch kategoriach: opracowane artystycznie, zbliżone do folkloru tradycyjnego. Dwie równorzędne II nagrody otrzymali: ZPiT "Mali Lasowiacy" ze Stalowej Woli oraz ZPiT "LUBENKA" z Lubeni.

 

   

 

  

II miejsce w V Wojewódzkim Przeglądzie Dziecięcych Form Tanecznych - "Pierwsze kroki" - Głogów Małopolski, kwiecień 2011

 

8 kwietnia 2011r. w Głogowie Małopolskim odbył się V Wojewódzki Przegląd Dziecięcych Form Tanecznych -"Pierwsze kroki". Organizatorem przeglądu był Gminny Dom Kultury i Biblioteka              w Głogowie Małopolskim pod patronatem Burmistrza Głogowa Małopolskiego Pana Pawła Baja.       W konkursie wzięły udział 24 zespoły folklorystyczne rywalizując w trzech kategoriach wiekowych.

ZPiT "Lubenka" - grupa Straszydle prezentowała tańce przeworskie w III kategorii wiekowej zajmując II miejsce.  

 

  

                          

 

 

Wyróżnienie w II Wojewódzkim Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tańca Ludowego "GARNIEC"  - Łańcut, marzec 2011

 

25 marca 2011r. w Łańcucie odbył się II Wojewódzki Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tańca Ludowego "GARNIEC". Organizatorem przeglądu był Miejski Dom Kultury w Łańcucie oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Pieśni i Tańca "Łańcut". W konkursie wzięło udział 26 zespołów rywalizując w trzech kategoriach wiekowych. ZPiT "Lubenka" - grupa Straszydle zaprezentowała suite tańców przeworskich w III kat. wiekowej otrzymując wyróżnienie.

 

 

       

 

 

Szkoła Sztuk Walki i Samoobrony BUSHI-DO sekcja w Lubeni i Straszydlu 

 

 Srebrny i brązowy medal w Otwartym Pucharze Europy Juniorów oraz Otwartych Mistrzostwach Seniorów BUDO CUP - Bieruń, 2011

 

  

30 kwietnia 2011r odbył się Otwarty Puchar Europy Juniorów oraz Otwarte Mistrzostwa Seniorów BUDO CUP 2011. W tych mistrzostwach wzięli udział zawodnicy z kilku państw (m.in. Polski, Węgier, Czech, Ukrainy). Szkołę Sztuk Walki i Samoobrony reprezentowało 13 zawodników startujących w: kata, kata z bronią, synchron kata oraz walkach semi-kontakt.

Rafał Matuła, Mariusz Solecki, Izabela Pałka wystartowali w synchronie kata zajmując wysokie II miejsce.

Kolejny medal należy również do Mariusza Soleckiego, który zdobył III miejsce.

Ostatni medal i III miejsce na podium zajęła Izabela Pałka w konkurencji kata z bronią.

Dodatkowo Izabela zajęła dwa razy IV miejsce zarówno w kata jak i walkach semi-kontakt.

IV miejsce dla Bartłomieja Kiełbasy oraz Kamila Soleckiego.

 

XIV Grand Prix Bierunia w Formach Sztuk Walki o Puchar Burmistrza Miasta Bierunia - Bieruń, styczeń 2011

 

29 stycznia br. w Bieruniu odbyło się XIV Grand Prix Bierunia w Formach Sztuk Walki o Puchar Burmistrza Miasta Bierunia. Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Big Budo Polska (IBF Polska) . W rywalizacji sportowej wzięło udział około 100 zawodników z kraju i grupa zawodników z Czech. Naszą szkołę reprezentowało 12 zawodników startujących w konkurencjach kata, kata z bronią i walkach semi-contakt. Pozycje medalowe wywalczyli:

Kategoria Senior: Izabela Pałka - I miejsce Kata, - II miejsce Kata z bronią, - I miejsce walki semi-contakt, Puchar - najwszechstronniejsza zawodniczka, Puchar - najwszechstronniejszy technik, Mariusz Solecki - II miejsce walki semi-contakt

Kategoria Junior: Adam Mróz - II miejsce Kata, Bartłomiej Kiełbasa - II miejsce walki semi-contakt.

 

    

 

 

Zespół Regionalny "Straszydlanie"

 

II miejsce w Przeglądzie Widowisk Kolędniczych " W święto Objawienia Pańskiego" - Kolbuszowa, styczeń 2011

 

W dniu 6 stycznia br. Zespół Regionalny "Straszydlanie" wziął udział w Przeglądzie Widowisk Kolędniczych w święto Trzech Króli, zorganizowanym przez Miejski Dom Kultury Muzeum Kultury Ludowej z Kolbuszowej oraz Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie. W przeglądzie wystąpiły zespoły  z województw podkarpackiego, małopolskiego i lubelskiego. Zespół Regionalny "Straszydlanie" zdobył II miejsce.

       

 

II miejsce w Konkursie Zapomnianej Kolędy - Kolbuszowa, styczeń 2011

 

W dniu 6 stycznia br. Zespół Regionalny "Straszydlanie" wziął udział w Konkursie Zapomnianej Kolędy, organizowanym przez Parafię p.w. Św. Brata Alberta w Kolbuszowej. Na scenie przed ołtarzem zaprezentowało się 8 zespołów kolędniczych. Jury składające się z Kapeli Władysława Pogody przyznało II miejsce dla Zespołu Regionalnego "Straszydlanie" za wykonanie najciekawszej, starej i zapomnianej kolędy pt.  "Mesyjosz przyszoł" otrzymując srebną odnalezioną kolędniczą nutę.

                                             

 

 

 

 

OSIĄGNIĘCIA ZESPOŁÓW GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W LUBENI - ROK 2010

 
Zespół Śpiewaczy "Lubenianki"

 

II miejsce w Przeglądzie Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu w Kazimierzu n/Wisłą - Dynów, maj 2010

W dniu 16 maja br. Zespół Śpiewaczy "Lubenianki" wziął udział w Przeglądzie Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych "Pogórzańska Nuta", zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie, Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie oraz Starostwo Powiatowe w Rzeszowie. W konkursowe szranki stanęły kapele, zespoły śpiewacze, soliści- instrumentaliści oraz reprezentanci w kategorii duży - mały.  "Lubenianki" w swojej kategorii wywalczyły II miejsce wraz z zespołem "Mazurzanie" z Mazur.

 

 

 

Wyróżnienie w konkursie o tytuł "Potrawa roku" podczas imprezy "Starych Potraw Smak i Urok","Wojewódzkie Spotkanie Kapel Ludowych" - Błażowa, maj 2010

23 maja br. w Błażowej odbyła się impreza pn. "Starych potraw smak i urok", "Wojewódzkie spotkanie kapel ludowych" w której udział wzięły panie z zespołu "Lubenianki". W konkursie o tytuł "Potrawa roku"Zespół Śpiewaczy "Lubenianki" zdobył wyróżnienie.

 

II miejsce w XV Wojewódzkim Przeglądzie Wiejskich Zespołów Śpiewaczych Tyczyn 2010 - Tyczyn, lipiec 2010

 

W dniu 11 lipca członkinie zespołu "Lubenianki" wzięły udział w XV Wojewódzkim Przeglądzie Wiejskich Zespołów Śpiewaczych - Tyczyn 2010 organizowanym przez M-GOK w Tyczynie pod patronatem Burmistrza Tyczyna i Starosty Rzeszowskiego. Zespół Śpiewaczy "Lubenianki"w swojej kategorii "wyśpiewał" II miejsce.


 

III miejsce w konkursie na najsmaczniejszą potrawę ziemniaczaną - "Ziemniaczane Harce" - Straszydle, wrzesień 2010

 

Dnia 5.09.2010r. w Straszydlu odbyła się impreza pod nazwą "ZIEMNIACZANE HARCE" zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Lubeni pod patronatem Starosty Rzeszowskiego przy współpracy Lokalnej Grupy Działania "TRYGON". Podczas tegorocznych obchodów święta ziemniaka w części artystycznej można było podziwiać Kapelę Podwórkową "Tońko" z Dynowa, Chór Stowarzyszenia Mieszkańców Wsi Straszydle, Kabaret śląski Ferajna Makuli" oraz "Kompanię Country" z Łańcuta. Ponadto dla smakoszy przygotowano do degustacji potrawy z ziemniaków oceniane także przez Jury konkursowe. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa odmian ziemniaków konsumpcyjnych oraz konkurs wiedzy o ziemniaku przygotowanym przez PODR Boguchwała.

Członkinie Zespołu Śpiewaczego "Lubenianki" wzięły udział w konkursie na najsmaczniejszą potrawę ziemniaczaną. Za placek ziemniaczany, ożeniaczkę, pączki ziemniaczane, placki i sałatkę zostały uhonorowane przez Jury III nagrodą.


  

 


Zespół Pieśni i Tańca "Lubenka"

 

III miejsce w I Wojewódzkim Przeglądzie Ludowych Zespołów Tanecznych "GARNIEC" - Łańcut, marzec 2010

26 marca 2010 roku w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie odbył się I Wojewódzki Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych, Ludowych Zespołów Tanecznych "Garniec" Łańcut 2010.

W konkursie wzięły udział 32 zespoły rywalizując w trzech kategoriach wiekowych: przedszkolnej, dziecięcej i młodzieżowej. ZPiT "Lubenka" - grupa Lubenia, prezentował się w kategorii młodzieżowej zajmując III miejsce.


 

 

Laureat XXIV Międzywojewódzkiego Przeglądu Dziecięcych Zespołów Tańca Ludowego "Taneczny Krąg" - Przemyśl, kwiecień 2010 25 kwietnia w Centrum Kulturalnym w Przemyślu po raz XXIV odbył się Międzywojewódzki Przegląd Dziecięcych Zespołów Tańca Ludowego "TANECZNY KRĄG". Udział wzięło 14 zespołów z województw: podkarpackiego, małopolskiego i lubelskiego w tym Zespół Pieśni i Tańca "Lubenka". Blisko 500 uczestników zaprezentowało swoje umiejętności w suitach tanecznych, tańcach narodowych i zabawach tanecznych. Można było podziwiać: polonezy, kujawiaki, oberki oraz krakowiaki, a także tańce regionalne: przeworskie, rzeszowskie, lasowiackie, śląskie i lubelskie. Zespół "Lubenka" zaprezentował się wspaniale zarówno w suicie tańców śląskich jak i przeworskich, co doceniło Jury Konkursowe przyznając zespołowi tytuł LAUREATA PRZEGLĄDU. Jesteśmy bardzo dumni z sukcesu tym bardziej, że konkurencja była duża i wszystkie zespoły prezentowały wysoki poziom artystyczny.

Laureat Przeglądu ZPiT "Lubenka" - grupa Straszydle, został również zakwalifikowany do udziału w Festiwalu Folklorystycznym w Ulici (Słowacja) w dniach 3 - 4. 07.2010 r.


        
 

 

 Zespół Regionalny "Straszydlanie"

 

II miejsce w XXII Wojewódzkim Konkursie "Ludowe obrzędy i zwyczaje" - Giedlarowa, maj 2010r.

W konkursie wzięło udział 19 grup obrzędowych z których Jury nagrodziło 7 zespołów i przyznało 5 wyróżnień. "Straszydlanie" zaprezentowali widowisko "Kolęda z turoniem" za które zostali uhonorowani II nagrodą.

 

 

 

III miejsce w konkursie na najsmaczniejszą potrawę ziemniaczaną - " Ziemniaczane Harce" - Straszydle, wrzesień 2010

 

Zespół Regionalny "Straszydlanie" odnosi sukcesy również w dziedzinie kulinarnej. Podczas tegorocznej VII edycji "Ziemniaczanych harców" panie wzięły udział w konkursie na najsmaczniejszą potrawę ziemniaczaną i przygotowały: placki ziemniaczane, kluski szlachcice, blandzie, gołąbki ziemniaczane i porębiankę. Spośród 8 zespołów Jury tegorocznego konkursu tym razem przyznało "Straszydlanom" III miejsce.


 

Wyróżnienie dla Zespołu Regionalnego "Straszydlanie" w XVII Krajowych Dniach Ziemniaka - Boguchwała, sierpień 2010

 

W dniach 28 - 29 sierpnia, odbyła się ogólnokrajowa impreza ph. XVII Krajowe Dni Ziemniaka. Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyła się wystawa maszyn rolniczych, maszyn do zbioru ziemniaków. Odwiedzający XVII Krajowe Dni Ziemniaka w Boguchwale mogli degustować i wybrać najsmaczniejszą odmianę ziemniaków.

Bogatą ofertę potraw cieszącą się ogromnym powodzeniem zwiedzających przygotowały zespoły Koła Gospodyń Wiejskich ( wśród nich Zespół Regionalny "Straszydlanie") prezentując niezwykle smaczne potrawy z ziemniaków, jednocześnie uczestnicząc w konkursie na "Najsmaczniejszą potrawę z ziemniaków", gdzie jednym z członków Jury był Pan Robert Makłowicz. Komisja przyznała "Straszydlanom" wyróżnienie za potrawę kluski szlachcice. Imprezie towarzyszyły występy zespołów artystycznych prezentujących tradycję i kulturę naszego regionu.

 


Kapela ludowa z Lubeni

 

III miejsce w konkursie kapel podczas imprezy "Starych Potraw Smak i Urok", "Wojewódzkie Spotkanie Kapel Ludowych" - Błażowa, maj 2010

 

23 maja br. w Błażowej odbyła się impreza pn. "Starych potraw smak i urok", "Wojewódzkie spotkanie kapel ludowych". W konkursie kapel wzięła udział także nasza kapela lubeńska zajmując III miejsce.

 

 

 

Szkoła Sztuk Walki i Samoobrony BUSHI-DO sekcja w Lubeni i Straszydlu.
 
 
Złoty medal dla zawodnika Roberta Piaseckiego w Pucharze Europy Juniorów i Budo Cup Seniorów Federacji IBF - Bieruń, kwiecień 2010
24.04.2010 roku w Bieruniu odbył się Otwarty Puchar Europy Juniorów oraz Otwarte Mistrzostwa Seniorów BUDO CUP 2010 federacji IBF. W zawodach uczestniczyło ponad 270 zawodników z sześciu państw. Zawodnicy sekcji z Lubeni i Straszydla spisali się bardzo dobrze zajmując w swoich konkurencjach 4 i 5 miejsce. Niepokonany okazał się Robert Piasecki zdobywając najwyższe noty w konkurencji walk semi - contakt.

 

 

Otwarte Mistrzostwa Świata Kong Sao - Mikołów, październik 2010

 

16 - 17 października 2010 roku w Mikołowie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Świata Kong Sao w Sztukach Walki. W zawodach wzięło udział około 300 zawodników z dziewięciu krajów. Zawodnicy naszej sekcji startowali w konkurencjach kata, kata z bronią i w walkach semi - contakt. W konkurencji walki semi - contakt Mariusz Solecki wywalczył II miejsce, a w kategorii senior grupa od 4 Dana Rafał Matuła wywalczył III miejsce.

 


Ognisko Muzyczne
 
W dniu 21.11.2010r. uczniowie Ogniska Muzycznego z Lubeni wzięli udział w XIV Przeglądzie Piosenki Religijnej zorganizowanej przez Parafię Trójcy Świętej w Czudcu oraz Ośrodek Kultury w Czudcu. Zespół zaprezentował dwie pieśni: "Hallelujah" Leonarda Coena oraz "Czarna Madonna". W przeglądzie uczestniczyło 8 zespołów oraz 5 solistów konkurujących w pięciu kategoriach. Jurorzy wysoko ocenili umiejętności muzyczne i wokalne zespołu przyznając I miejsce w kategorii mieszanej.
 

 
23.11.2010 r. zespół uczestniczył również w III Festiwalu Muzyki Organowej w Sokołowie Młp., gdzie zdobył wyróżnienie. Wszystkim zespołom gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

Urząd Gminy Lubenia
36-042 Lubenia 131


Sekretariat: (17) 85 03 914

Sekretariat: (17) 85 03 915

Fax: (17) 87 55 090

e-mail: ug@lubenia.pl

 

Godziny urzędowania
Poniedziałek: 7:30 – 17:00
Wtorek  7:30 – 15:00

Środa  7:30 - 15:30

Czwartek 7:30 - 15:00

Piątek 7:30 - 15:00

NR KONTA BANKOWEGO


08 9161 0001 2001 0000 0127 0003

BS Lubenia


Urząd Stanu Cywilnego

tel: (17) 87 55 092

 Sekretarz Gminy

tel: (17) 87 55 093

 Podatki i opłaty lokalne

tel: (17) 87 55 094

 Gospodarka komunalna

tel: (17) 87 55 099

Awarie na sieci wod-kan

664 498 788, 664 497 988

Kanalizacja, wodociągi - fakturowanie

tel: (17) 8755091

Gospodarka odpadami, ewidencja działalności gospodarczej 
tel: (17) 85 03 927

Skarbnik Gminy
tel: (17) 87 55 095

Geodezja

tel: (17) 85 03 917

Inwestycje, zamówienia publiczne 

tel: (17) 85 03 916

Budownictwo

tel: (17) 87 55 096

Zarządzanie kryzysowe
tel: (17) 87 55 097

Kasa

tel: (17)85 03 919

 Rada Gminy

tel: (17) 85 03 926

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Kierownik: 17 230 48 58

Pomoc społeczna- pracownicy socjalni: 17 230 48 60

Świadczenia rodzinne: 17 230 48 59

Kliknij aby zobaczyć całą
strukturę naszego serwisu

Mapa serwisu

Copyright © '2007 Urząd Gminy Lubenia

strona główna   wstecz   do góry

realizacja OFFNET