Gmina Lubenia - Archiwum Aktualności
logo
Data: 2021-06-16
Imieniny: Aliny, Justyny, Benona
strona główna     Kultura    Gminny Ośrodek Kultury    Archiwum Aktualności
Archiwum Aktualności

17.07.2011r. - Program "MALINOWEGO ŚWIĘTA" w Sołonce: Występy artystyczne mieszkańców gminy Lubenia, Koncert ZPiT "Lubenka", Pokaz Kung-Fu, konkurs na placek z malinami, Kapela podwórkowa "Wiarusy" z Rzeszowa, Studio DANCE FACTORY, wybory króla i królowej malin, występ Chóru Stowarzyszenia Mieszkańców wsi Straszydle, Rewia "VIVA MIRAŻ" ze Lwowa, Zabawa taneczna z zespołem "ABAT"

  

  

  

 

  

 

29.05.2011r. - Program "PIKNIKU RODZINNEGO" w Siedliskach : "Czary Mary" - Studio teatralne "YAPA" z Krakowa, Zespół wokalno- instrumentalny ogniska muzycznego z Lubeni, Dziecięcy zespół taneczny ze Straszydla, Zespół Super Stars z Lubeni, Zespół tańca współczesnego "Magdance" z Lubeni, Kapela podwórkowa "Beka" z Przeworska, Pokaz Kung-Fu - sekcja Lubenia, Folk kapela góralska "HORA" ze Szczyrku, Zabawa taneczna z zespołem AXETH.

 

 

 

 

 

 

14.05.2011r., 26.05.2011r., 31.05.2011r.  "POKAZ DRINKÓW" - KLUB SENIORA : W dniach 14.05.11r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Lubeni, 26.05.11r. w Domu Kultury Straszydle, 31.05.11r. w Domu Kultury  Siedliska odbył się POKAZ DRINKÓW organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Lubeni. W pokazie wzięły udział Panie i Panowie, którzy należą do   Klubu Seniora.

  

 

 


 

21.03.2011r. - WYSTAWA PT. "Fotografia sposobem na nudę" uczniów Publicznego Gimnazjum im. bł. ks. Józefa Kowalskiego w Siedliskach.

W dniu 21 marca 2011r. odbył się wernisaż wystawy fotograficznej organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Lubeni oraz Publiczne Gimnazjum w Siedliskach w ramach "zajęć artystycznych" - przedmiotu prowadzonego przez pana Mariusza Wilka realizowanego w klasach drugich PG w Siedliskach.

  
                                                    

01-02.03.2011r. - WARSZTATY BIBUŁKARSTWA (kwiaty z krepiny, palmy, stroiki świąteczne) :
W dniach 01-02 marca 2011r. odbyły się w Domu Kultury w Straszydlu i Domu Kultury w Siedliskach "Warsztaty Bibułkarstwa" organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Lubeni.        W kursie wzięły udział Panie, młodzież i dzieci ze Straszydla oraz Siedlisk, które chętnie uczestniczyły w warsztatach.
                          
                                                   

23.01.2011r. -  Program "SPOTKANIA Z KOLĘDĄ": 23 stycznia 2011r. (niedziela) po raz kolejny odbyła się impreza ph. "Spotkanie z kolędą" organizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Lubeni w której wystąpili : Zespół Ogniska Muzycznego z Lubeni, Zespół Pieśni i Tańca "Lubenka" oraz Kapela Ludowa z Lubeni, Zespół Śpiewaczy "Lubenianki" a także Orkiestra i Chór Ochotniczej Straży Pożarnej z Lubeni. Koncert zakończył się wspólnym kolędowaniem.
 
       

2010 r.

11 LISTOPADA - Święto Niepodległości

 

11 listopada 2010r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Lubeni odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 92 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W obchodach udział wzięły poczty sztandarowe gminnych jednostek OSP z Lubeni, Siedlisk, Straszydla i Sołonki. W programie uroczystości znalazły się pieśni patriotyczne śpiewane przez Chór OSP w Lubeni z towarzyszeniem orkiestry oraz montaż słowno- muzyczny przygotowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Lubeni w wykonaniu Diany Soleckiej, Anny Soleckiej oraz Andrzeja Dańczyszyna. Scenariusz akademii był wzbogacony o projekcje multimedialne. Organizatorem obchodów Święta Niepodległości był Gminny Ośrodek Kultury w Lubeni oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Lubeni.

 

 

 5 wrzesień 2010 r. - Program imprezy pn. "ZIEMNIACZANE HARCE": Konkurs i degustacja potraw z ziemniaków, Kapela Podwórkowa "TOŃKO" z Dynowa, Chór Stowarzyszenia Mieszkańców Wsi Straszydle, Kabaret śląski "FERAJNA MAKULI", "KOMPANIA COUNTRY"  z Łańcuta oraz Zabawa taneczna z zespołem "GOLD". Ponadto : Wystawa odmian ziemniaków konsumpcyjnych (PODR Boguchwała), Konkurs wiedzy o ziemniaku (PODR Boguchwała), Wesołe miasteczko, stoiska promocyjne.

 

   

 

   

 

   

   


15 sierpień 2010 r. - program Dożynek Gminnych w Straszydlu: Korowód dożynkowy do kościoła parafialnego w Straszydlu, Msza Św. oraz poświęcenie plonów, Parada i konkurs wieńców dożynkowych, Uroczyste przekazanie chleba w wyk. ZPiT "LUBENKA", Zespołu Śpiewaczego "LUBENIANKI" i Kapeli Ludowej z Lubeni. KONCERT DOŻYNKOWY - plac obok Domu Kultury w Straszydlu: Zespół Pieśni i Tańca "LUBENKA", Kabaret śląski "MOHEROWE BERETY", Kapela Ludowa z Lubeni, Zespół "RAMOLSI", Zabawa taneczna z zespołem "FENIX". Ponadto: konkursy z nagrodami, stoiska promocyjne, wesołe miasteczko.

 

   
   

    

 

            

 

 

 

W dniu 16 sierpnia na stadionie sportowym w Lubeni, od godz. 16.00 prezentowały się zespoły: Kapela podwórkowa "CIANTO" z Rzeszowa, zespół tańca irlandzkiego "KERAAN", zespół "SUPER STARS" z Lubeni,zespół rockowy THE COVERS oraz "WAŃKA WSTAŃKA" z Rzeszowa. Gwiazdą wieczoru był góralski zespół "TURNIOKI". Swoimi pokazami zachwycił widzów Krystian Herba, pokazując akrobatyczną jazdę na rowerze tzw. TRIAL ROWEROWY oraz skoczkowie z Aeroklubu Rzeszowskiego "JASIONKA" pokazem spadochronowym. Imprezie towarzyszyły ponadto: wesołe miasteczko, przejazd kucykiem oraz stoiska promocyjne. Zabawa została zakończona pokazem sztucznych ogni oraz wspólnymi tańcami z zespołem "AXETH".

 

  

 

  

 

   

 

           

   

18 lipiec 2010 r. - program imprezy pn. "MALINOWE ŚWIĘTO" - Kapela Podwórkowa "CIANTO" z Rzeszowa, Zespół folkowy "PIETUCHY", Kapela Ludowa z Lubeni, Zespół Pieśni i Tańca "Lubenka", Pokaz Kung-fu - sekcja Straszydle, Degustacja napojów malinowych, Konkurs na najsmaczniejszy placek z malinami, Wybory Króla i Królowej Malin, Zabawa taneczna z zespołem "GOLD" oraz liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych.

 

   

 

   

 

   

 

   

 

 

26 – 27 czerwiec 2010 r. DNI GMINY LUBENIA: Dziecięcy zespół taneczny ze Straszydla, Zespół SUPER STARS z Lubeni, Zespół śpiewaczy "LUBENIANKI", Kapela ludowa z Lubeni, Zespół Pieśni i Tańca "LUBENKA", Zespół wokalny "QUATRO" z Klubu Garnizonowego w Rzeszowie, Pokaz zabytkowych samochodów - Automobilklub Rzeszowski, Zespół S.O.S. - największe przeboje zespołu ABBA oraz Zabawa taneczna z zespołem AXETH.

 

   

 

   

   

   


30.05.2010r.  Program "Pikniku Rodzinnego" - Zespół muzyczny ogniska muzycznego   z Lubeni, Dziecięcy zespół taneczny ze Straszydla, Cyrk "KLAUNIK" z Łodzi, Kabaret E.W.G.  z Dobruchowa, Kapela Ludowa z Lubeni, Zabawa taneczna.
 
     
     
   

PIKNIK RODZINNY - 24 maja odbyła się impreza organizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Lubeni w której brało udział wiele rodzin, dzieci oraz mieszkańców z okolic gminy Lubenia. Program jak co roku był urozmaicony występował m. in. Zespół SUPER STARS z Lubeni, cyrk POMPONI z Warszawy, Kapela ludowa z Czudca, zespół wokalny QUATRO z Klubu Garnizonowego w Rzeszowie oraz Kapela podwórkowa WIARUSY z Rzeszowa. Ponadto imprezie towarzyszyły liczne atrakcje dla dzieci, zjeżdżalnie, stoiska promocyjne a także konkursy z nagrodami.
 

      

 

        

  

        
 
        

KURSY I POKAZY organizowane są przez Gminny Ośrodek Kultury w Lubeni od marca 2010 r, odbywają się  w Domu Kultury w Straszydlu oraz Domu Kultury w Siedliskach. Adresowane do wszystkich mieszkanek gminy, cieszą się dużym zainteresowaniem pań w różnym wieku. Prowadzone są przez profesjonalistów, mistrzów w swojej dziedzinie.

 

Dotychczas tematami spotkań były:

 

 

 

"STROIKI WIELKANOCNE" - DK Straszydle, DK Siedliska

   

     

 

 
"PRZEKĄSKI" - DK Siedliska

 

        

 

       


 "ARANŻACJA STOŁÓW" - DK Straszydle

 

    

 

   

 

        

 
"MIĘSA I JEGO PRZETWORY"- DK Siedliska

 

   

 

    

 


"KANAPKI I DEKOROWANIE POTRAW" - DK Straszydle

 

   

 

       

    

 

    

 
 "DANIA JEDNOGARNKOWE" - DK Siedliska

 

      

 


 
"POTRAWY Z GRILLA" - DK Straszydle

 

   

 

    

 

24.01.2010 r. - Program "Spotkania z Kolędą"
- ko
ncert kolęd w wyk. Ochotniczej Straży Pożarnej z Lubeni oraz Zespołu Śpiewaczego  "LUBENIANKI".  "Straszyckie droby" w wyk. Zespołu  Regionalnego  "STRASZYDLANIE". Wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek.

     
      
     
           

2009 r.

 
KONCERT JUBILEUSZOWY - 17 października 2009 r. odbył się Koncert Jubileuszowy z okazji 30 -lecia działalności ZESPOŁU ŚPIEWACZEGO "LUBENIANKI". Życzenia Jubilatkom złożyły delegacje z zespołów oraz zaproszeni goście m.in: z-ca wójta Gminy Lubenia pan Piotr Borek, Starosta Rzeszowski pan Józef Jodłowski wraz z małżonką, sołtys Gminy Lubenia pan Antoni Ruszała, Komisja Kultury, Gminna Biblioteka Publiczna w Lubeni, Szkoła Podstawowa w Lubeni, Szkoła Podstawowa w Straszydlu, Publiczne Gimnazjum w Siedliskach, pani Stanisława Kopiec, delegacja z Zespołu Pieśni i Tańca "Lubenka", delegacja z Zespołu Regionalnego "Straszydlanie", delegacja z Kapeli Ludowej z Lubeni, delegacja z Koła Gospodyń Wiejskich oraz Zespołu Teatralnego z Nockowej, delegacja z Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu wraz z Dyrektorem Wiktorem Bochenek

 

Program uroczystości:

 

- Msza Św.

 

- Koncert Jubilatek

 

- wręczenie okolicznościowych pamiątek

 

- uroczysta kolacja

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

      

 

   

 

     

     

     

     

     

 


ZIEMNIACZANE HARCE - 13 września 2009 r. odbyła się impreza pn. "ZIEMNIACZANE HARCE" organizowana przez Gminny Ośrodek  Kultury w Lubeni  przy współpracy  PODR  w Boguchwale pod patronatem starosty rzeszowskiego. W programie występowali m.in. "ŚLĄSKA BIESIADA W SWOJSKIM KLIMACIE" oraz zespół rockowy "THE COVERS". Ponadto  odbył  się konkurs  "Na najsmaczniejszą  potrawę  ziemniaczaną", w  którym  prezentowało  się 10 KGW z powiatu rzeszowskiego, strzyżowskiego oraz ropczycko- sędziszowskiego:  Stowarzyszenie Kultywowania Kultury i Tradycji Ziemi Futomskiej, Koło Gospodyń Wiejskich z Błażowej Górnej, Koło Gospodyń Wiejskich z Chmielnika, Koło Gospodyń Wiejskich z Borówek, Koło Gospodyń Wiejskich nr 2  z Jasionki, Koło Gospodyń Wiejskich   z Białki, pani Alicja Początek z Błażowej Górnej, Koło Gospodyń Wiejskich z Wiercan, Koło Gospodyń Wiejskich z Nockowej, Koło Gospodyń Wiejskich z Połomi a także zespoły: Zespół Regionalny "STRASZYDLANIE" i Zespół Śpiewaczy "LUBENIANKI". Największą atrakcją okazała się degustacja potraw z ziemniaków, a było ich aż 143, podczas której każdy mógł spróbować znanych i tych mniej rozpowszechnionych dań z ziemniaka. PODR w Boguchwale przygotował wystawę odmian ziemniaków konsumpcyjnych, prezentacje multimedialną na temat, pochodzenia, uprawy i wykorzystyania ziemniaków w przetwórstwie oraz konkurs "Wiedzy o ziemniaku". Jury z PODR m.in. pani Małgorzata Greszta, pani Barbara Rajzauer- Krużel i pan Wiesław Dudek przyznali poszczególne miejsca i nagrody ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Lubeni oraz Starostwo Powiatowe w Rzeszowie dla uczestników konkursów. Dodatkowymi atrakcjami były: przejażdżka bryczką oraz kucykiem, trampolina, popcorn itp., co cieszyło najmłodszych uczestników zabawy. Impreza została zakończona wspólnymi tańcami z zespołem muzycznym "VERTIGO".

 

    

 

   

 

   

 

    

     

     

 

     

 

    

       

 


DOŻYNKI GMINNE - DNI GMINY LUBENIA - W dniach 15 - 16 sierpnia  2009 r.  odbyły się  Dożynki  Gminne  połączone z Obchodami Dni Gminy Lubenia. Organizatorem tej imprezy był Gminny Ośrodek Kultury w Lubeni. Dnia 15 sierpnia impreza rozpoczęła się korowodem dożynkowym do Kościoła Parafialnego w Lubeni, Mszą  św. oraz poświęceniem plonów. Po uroczystej Mszy parada z wieńcami wyruszyła na stadion sportowy  w Lubeni by Jury mogło ocenić przepiękne wieńce dożynkowe i przyznać nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Lubenia. O godz. 16.00 rozpoczął się koncert dożynkowy, w którym wzięli udział: Kapela podwórkowa "TOŃKO" z Dynowa, KUNG - FU sekcja Straszydle i Lubenia, Kapela ludowa z Lubeni oraz ZPiT "LUBENKA". Imprezę uświetnił pokaz paralotni, które krążyły wokół stadionu. Gwiazdą wieczoru byli: Zespół "SALSA" a także ROBERT GABOR I REWIA CYGAŃSKA. Dożynki zakończone zostały wspólną zabawą taneczną z zespołem "ABAT".

 

   

 

    

 

   

 

    

    

     


MALINOWE ŚWIĘTO - 19 lipca 2009 r. odbyła się impreza pn. "Malinowe Święto" w Sołonce organizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Lubeni. Mimo iż pogoda nie dopisała, przyszło wielu mieszkańców z Sołonki i okolic gminy Lubenia.

W programie występowali: Kapela Biesiadna "Śwagry", zespół "KOMPANIA COUNTRY", zespół śpiewaczy "ŁUKOWIANIE" z Łukawca oraz ZPiT "LUBENKA". Ponadto odbyła się degustacja napojów malinowych oraz konkurs na "najsmaczniejszy placek z malinami". Największą atrakcją okazała się ocena placków, a było ich 12, podczas której wszyscy mogli spróbować i zasmakować wypieków przepysznych ciast przygotowanych przez tutejsze mieszkanki wsi Sołonka.  Wszystkie  uczestniczki  otrzymały nagrody  ufundowane  przez  Gminny  Ośrodek  Kultury w Lubeni  oraz  Rzeszowską  Spółdzielnię Ogrodniczo - Pszczelarską.  Imprezie  towarzyszyły  także  wybory  "Króla i Królowej Malin", nie mogło również zabraknąć licznych niespodzianek dla dzieci i dorosłych. Uroczystość  została zakończona wspólną zabawą taneczną z zespołem "FENIX".

 

  

 

  

 

  

 

  

 

  

 


"ODKRYJ RZESZÓW ODKRYJ PODKARPACKIE"
-  12 lipca 2009 r. odbyła się impreza pn. "Odkryj Rzeszów odkryj podkarpackie" organizowana przez WDK w Rzeszowie. Na rynku rzeszowskim prezentowały się zespoły artystyczne działające w WDK i na Podkarpaciu m. in. gmina Lubenia. Gminny Ośrodek Kultury przygotował cztero-godzinny bogaty program artystyczny w wykonaniu zespołów pracujących pod jego patronatem: Zespół Pieśni i  Tańca "LUBENKA", Zespół Śpiewaczy "LUBENIANKI", Zespół Regionalny "STRASZYDLANIE", Zespół taneczny ze Straszydla, Sekcja KUNG-FU - grupa Straszydle i Lubenia, Kapela Ludowa z Lubeni.
Prezentację rozpoczęła recytacją wierszy nasza mieszkanka, znana i ceniona poetka Stanisława Kopiec, następnie z-ca wójta gminy pan Piotr Borek zachwalając walory turystyczne naszej Gminy zachęcił mieszkańców Rzeszowa i okolic do odwiedzania Lubeni. W części artystycznej prezentowały się wszystkie zespoły. Dużą popularnością wśród widzów cieszył się znany w regionie i za granicą ZPiT "LUBENKA". Można było również obejrzeć widowiska obrzędowe tj. "WESELE STRASZYCKIE" czy też "PASTUCHY", których reżyserem była Anna Sewerniak Dyrektor GOK w Lubeni. Swój program tańców estradowych i nowoczesnych zaprezentował zespół taneczny ze Straszydla, natomiast Zespół Śpiewaczy "Lubenianki" uatrakcyjnił całóść przyśpiewkami z okolic Lubeni. Sekcja Kung-Fu pod okiem trenera pana Rafała Matuły popisała się ciekawym programem sportowym. Podczas całej imprezy promowano najnowszą książkę pt. "LUBENIA - Dzieje wsi i okolic" autorstwa pana Aleksandra Bielendy - nauczyciela historii, autora wielu publikacji i opiekuna Muzeum Regionalnego w Sołonce, oraz bajki i tomiki wierszy poetki pani Stanisławy Kopiec a także pięknie wydany album "Gmina Lubenia". Imprezę zakończono wspólnym śpiewem z Kapelą Ludową z Lubeni.

 

 

 

    

          

 

        

 

             

       


SPOTKANIE Z KOLĘDĄ  -
impreza organizowana w styczniu przez Gminny Ośrodek Kultury w Lubeni. Jest to inicjatywa skierowana do mieszkańców Gminy Lubenia i okolic. 18 stycznia 2009 roku miało miejsce po raz kolejny w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Lubeni "Spotkanie z kolędą". Celem "spotkań" jest pokazanie tradycyjnych zwyczajów i obrzędów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia oraz przypomnienie szerokiego repertuaru kolęd ludowych śpiewanych dawniej. Impreza rozpoczęła się widowiskiem kolędniczym pt. "KOLĘDA Z TURONIEM" w wyk. Zespołu Regionalnego "Straszydlanie", po widowisku wystąpił CHÓR STRAŻACKI oraz Zespół Śpiewaczy "LUBENIANKI". Impreza została zakończona wspólnym kolędowaniem.
 
     
        
           
       

 


 

 


 

 

Urząd Gminy Lubenia
36-042 Lubenia 131


Sekretariat: (17) 85 03 914

Sekretariat: (17) 85 03 915

Fax: (17) 87 55 090

e-mail: ug@lubenia.pl

 

Godziny urzędowania
Poniedziałek: 7:30 – 17:00
Wtorek  7:30 – 15:00

Środa  7:30 - 15:30

Czwartek 7:30 - 15:00

Piątek 7:30 - 15:00

NR KONTA BANKOWEGO


08 9161 0001 2001 0000 0127 0003

BS Lubenia


Urząd Stanu Cywilnego

tel: (17) 87 55 092

 Sekretarz Gminy

tel: (17) 87 55 093

 Podatki i opłaty lokalne

tel: (17) 87 55 094

 Gospodarka komunalna

tel: (17) 87 55 099

Awarie na sieci wod-kan

664 498 788, 664 497 988

Kanalizacja, wodociągi - fakturowanie

tel: (17) 8755091

Gospodarka odpadami, ewidencja działalności gospodarczej 
tel: (17) 85 03 927

Skarbnik Gminy
tel: (17) 87 55 095

Geodezja

tel: (17) 85 03 917

Inwestycje, zamówienia publiczne 

tel: (17) 85 03 916

Budownictwo

tel: (17) 87 55 096

Zarządzanie kryzysowe
tel: (17) 87 55 097

Kasa

tel: (17)85 03 919

 Rada Gminy

tel: (17) 85 03 926

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Kierownik: 17 230 48 58

Pomoc społeczna- pracownicy socjalni: 17 230 48 60

Świadczenia rodzinne: 17 230 48 59

Kliknij aby zobaczyć całą
strukturę naszego serwisu

Mapa serwisu

Copyright © '2007 Urząd Gminy Lubenia

strona główna   wstecz   do góry

realizacja OFFNET